Pradžia

LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖJE KARALIAUS DŽIAZAS: IŠSKIRTINIS MENO MOKYKLŲ KONCERTAS „PAPA JAZZ 2020“

12 Vasaris 2020 Trakų meno mokykla (Karaimų g. 10, Trakai) 16:30

Lietuvos kultūros sostinėje karaliaus džiazas: išskirtinis meno mokyklų koncertas „PAPA JAZZ 2020“

Džiazas – tai muzika, per kurią skleidžiasi kūrybiškumas, improvizacija, bendradarbiavimas, atkaklumas. Šiais nuolatinių pokyčių laikais džiazo dvasia reikalinga tam, kad žmonės, o ypač jaunimas, susiburtų, puoselėtų laisvę ir dialogą, kurtų naujus pagarbos tiltus ir didesnę toleranciją.

Vasario 12 d. (trečiadienį) 16.30 val. Trakų meno mokyklos Didžiojoje salėje vyks Lietuvos kultūros sostinės Trakai 2020 renginių  programos tarpmokyklinis koncertas "Papa Jazz 2020", kurį organizuoja Grigiškių meno mokykla ir Trakų meno mokykla. Pirmojoje koncerto dalyje (16.30-17.30 val.) scenoje pasirodys džiazą pamėgę jaunesniųjų klasių mokiniai. Antrojoje dalyje (18.00-19.00 val.) pasirodys ir Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos muzikos konservatorijos mokiniai bei kviestiniai svečiai.


 KONCERTO SVEČIAI:

  • džiazo muzikos trio "TIESULAS"

„Tiesulas“ yra labai jaunas trio, trigubas sodinukas, kuris turėtų netrukus išvešėti palankioje Vilniaus džiazinės aplinkos dirvoje. Trio groja labai intuityvią muziką, kurios keistumas yra vartai į vilnietišką mainstream erdvę, o atvirumas eksperimentui – prielaida toliau augti ir ieškoti savojo balso. Tiesa, jau ir šiandien jų arsenale gausu intriguojančių kūrybinių proveržių: patraukiančių ausį ritmų, netikėtų muzikinių darinių kombinacijų, atotrūkių nuo suplanuoto, paruošto teksto eksperimento link. Šie jauni žmonės turi energijos ir polėkio atrasti naują muzikinę visatą, ir verta įdėmiai stebėti, kokį maršrutą jie renkasi ir kaip jiems sekasi keliauti. Panašu, kad jie jau viena koja ten...

  • Dmitrij GOLOVANOV ir Veronika CHICHI

Veronika Čičinskaitė-Golovanova – ambicinga, žavi, publikos jau pamėgta vokalistė, daugeliui žinoma kaip stilingos retro grupės „The Ditties“ narė. Ji yra jaunųjų džiazo atlikėjų konkurso „Džiazo fontanas“ ir  tarptautinio vokalistų konkurso „Jazz Voices“ laureatė.
Atlikėja studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), stažavosi Franzo Liszto aukštojoje muzikos mokykloje Veimare (Vokietija). Ji muzikuoja su daugeliu žinomų džiazo kūrėjų, tarp jų – Dmitrijumi Golovanovu, Artūru Anusausku,Vyčiu Nivinsku, Dariumi  Rudžiu, pasirodė šiuolaikinės operos premjeroje „Naujosios operos akcijos“ festivalyje.
Veronikos diskografijoje jau yra su vyru Dmitrijumi ir grupe „The Ditties“ įrašyti albumai. Šiuo metu atlikėja dažniausiai koncertuoja su savo suburtu kvartetu.

Dmitrijus Golovanovas yra vienas įdomiausių Lietuvos džiazo pianistų. 2007-aisiais jis laimėjo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso „Grand Prix“, po metų tapo tarptautinio „Džiazo improvizacijos“ konkurso Vilniuje nugalėtoju, 2013 metais – Europos džiazo konkurso Roterdame finalininku.
Dmitrijus puikiai išmano džiazo tradicijas ir noriai reiškiasi už jų ribų – nardo po laisvojo džiazo stichiją, eksperimentuoja elektroakustinėje muzikoje.
Džiazo pagrindus klavišininkas įgijo LMTA, stažavosi Leipcigo F.Mendelssohno-Bartholdy aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje Vokietijoje. Pianisto įgūdžiai, jo raiški, melodinga frazuotė imponuoja Lietuvos ir užsienio džiazo meistrams, įtraukusiems Dmitrijų į daugybę projektų.
Jis bendradarbiavo su broliais Briliais (Rusija), Annie Kierulff  bei Andersu Anderssonu (Danija), yra Liudo Mockūno grupės „NuClear“ narys, muzikavo tarptautiniuose kolektyvuose „Beat Freisen Spelunkenorkester“ (Vokietija-Lietuva-Taivainas) ir „Swilit“ (Šveicarija-Lietuva).
2012 metais Dmitrijus kartu su saksofonininku Kęstučiu Vaiginiu įkūrė Lietuvos, Latvijos ir Estijos muzikantų džiazo kvartetą „Tree Stones“, su kuriuo gastroliuoja, rašo jam muziką. Tandemas susitinka ir daugelyje kitų projektų, muzikuoja dviese.
Dmitrijus taip pat yra džiazo trio „Infiltrators“ narys, eksperimentuoja dviese su perkusininku Arkadijumi Gotesmanu. Šio dueto egzotišką džiazą kartais papildo poeto Rolano Rastausko skaitomos eilės.
Su įvairiomis grupėmis Dmitrijus Golovanovas koncertavo daugelio Europos šalių džiazo festivaliuose, tarp jų – „London Jazz“ (Didžioji Britanija), „Pori Jazz“ (Suomija), „Brugge Jazz“ (Belgija), „MOL Jazz“ (Vengrija), „Leipzig Jazz“  ir „Jazz in Semper Opera“ (Vokietija), „Jazz Jamboree“(Lenkija) , taip pat Šlėzvigo-Holšteino festivalyje Vokietijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Gruzijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Estijoje.


KONCERTO PROGRAMA:

I DALIS  / 16.30 - 17.30 val.  /  Koncerto dalyvių pasirodymai

II DALIS  / 18.00 - 19.00 val.  /  Koncerto dalyvių pasirodymai