Pradžia

MOKSLINĖ-METODINĖ KONFERENCIJA “Lietuvos kompozitorių muzika vaikams: pedagoginiai ir interpretaciniai aspektai”

MOKSLINĖ-METODINĖ KONFERENCIJA “Lietuvos kompozitorių muzika vaikams: pedagoginiai ir...
10
kovo
2020

Lietuvos kultūros sostinėje 2020 – Grigiškių meno mokyklos organizuojama konferencija

Kovo 10 dieną Trakų Salos pilies Didžioje menėje vyks Grigiškių meno mokyklos organizuojama mokslinė-metodinė konferencija „Lietuvos kompozitorių muzika vaikams: pedagoginiai ir interpretaciniai aspektai“.

 Edukacines įžvalgas pristatys lektoriai ir pedagogai praktikai

Konferencijoje savo įžvalgas šia tema pristatys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doc. dr. Giedrė Gabnytė, kompozitorė Kristina Vasiliauskaitė,  Muzikos informacijos centro direktorė Asta Pakarklytė, VšĮ „Mano Nata“ direktorė  Žydrė Jankevičienė, muzikos pedagogės praktikės, naujų leidinių vaikams autorės.

Teorinę konferencijos dalį praturtins kovo 2 dieną Grigiškių meno mokyklos mokytojų Metodinė diena, metodiniai pranešimai, pasidalinimas įgyta pedagogine patirtimi, diskusijos. Metodinę dieną ir konferenciją vainikuos Grigiškių meno mokyklos mokinių ir mokytojų parengti du koncertai (kovo 2 dieną ir kovo 10 dieną), kuriuose skambės iškiliausių Lietuvos kompozitorių kūrinių retrospektyva bei nūdienos kūrėjų, mokyklos mokytojų opusai.

Puoselėti vaikų kultūrinį identitetą  

Projekto vadovė, Grigiškių meno mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė Jolanta Lasauskienė sako, kad pagrindinis šios konferencijos tikslas – paskatinti muzikos  ir meno mokyklų bendruomenes puoselėti lietuvių kompozitorių kūrybą vaikams ir atlikimo tradicijas kaip Lietuvos muzikinės kultūros paveldą ir identitetą, kuris išryškina išsiskyrimą iš kitų globaliame pasaulyje.

Tenka pripažinti, kad lietuvių kompozitorių kūrybos vaikams raida, svarba, edukaciniai, meniniai kultūriniai tikslai, ugdytinių ir pedagogų lūkesčiai, pedagoginiai ir interpretaciniai ieškojimai, vertinimai bei atlikimo tradicijų įžvalgos kol kas nesulaikė reikiamo mokslininkų, tyrėjų, leidėjų, pedagogų dėmesio.

Anot J. Lasauskienės, šiuo edukaciniu projektu siekiama paskatinti meno ir muzikos mokyklų mokytojus labiau domėtis savo šalies kompozitorių muzika, sudominti, „užkrėsti“ vaikus lietuviška muzika, įtraukti vertingiausius „aukso fondo“ ir šių dienų kūrėjų opusus į mokyklinį mokomąjį repertuarą. „Juk kas kitas jei ne mes, pedagogai, turime parinkti ir pasiūlyti vaikams vertingų lietuvių kompozitorių kūrinių?“, - svarstė projekto rengėja J. Lasauskienė.

Muzikos pedagogų lūkesčiai

Muzikos pedagogai pripažįsta, kad šiandienos vaikai vis daugiau klausosi populiariosios muzikos, o šiuolaikinė akademinė lietuvių kompozitorių muzika mokomajame repertuare tarsi pamirštama. Profesionalių muzikos kūrinių vaikams sukuriama, publikuojama ir atliekama ne tiek jau daug. Kompozitorių manymu, kūryba vaikams yra labai atsakinga ir sudėtinga sritis, nes reikalauja gebėjimo ne tik atliepti šių dienų vaikus dominančias temas, bet ir poreikį kurti paprastai, įdomiai ir žaismingai.

Tačiau retrospektyviai  patyrinėjus Lietuvos kompozitorių kūrybą vaikams, akivaizdu, kad kūrinių kompozitoriai yra sukūrę ne vieną dešimtį, nors ir ne visiems instrumentams pakankamai. Pedagogai pastebi, kad yra labai gerų kūrinių, bet yra ir tokių, kurie „nepatinka“, „netinka“, „nelimpa“ vaikams.

Mokyklos direktorė palaiko pedagogų iniciatyvą

Grigiškių meno mokyklos direktorė Kristina Ulevičiūtė, drauge su novatorišku kolektyvu nevengianti ieškoti neįprastų sprendimų ir taip tobulinti vaikų meninį ugdymą: „Pažiūrėkime, kaip savo kompozitoriais didžiuojasi vokiečiai. Suprantama, kodėl, tačiau nepaneigsime, kad per mažai žinome apie mūsų šalies kompozitorius ir jų kūrybą. O didžiuotis tikrai turime kuo. Labai džiaugiuosi mokyklos pedagogų noru aptarti ir plėsti vaikų supratimą, žinias apie lietuvių kompozitorių muziką  ir dalintis tuo su kolegomis“, – kalbėjo K. Ulevičiūtė.

 „Džiaugiuosi, kad mūsų meno mokykloje dirba pedagogai, kurie, ieško naujų edukacijos temų ir formų, rodo iniciatyvą. Ši mūsų mokyklos rengiama konferencija gali tapti puikiu postūmiu tarsi iš naujo „atrasti“ nepelnytai bibliotekose užsigulėjusius vaikų auditorijai skirtus Lietuvos kompozitorių kūrinius.

Džiugina ir tai, kad konferencija bei koncertas, per kurį skambės Lietuvos kompozitorių ir mūsų mokytojų sukurti kūriniai vaikams, Trakų Salos pilies Didžiojoje menėje  vyks Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-ųjų metinių išvakarėse. Svarbu ir tai, kad  Grigiškių meno mokyklos organizuojama konferencija įtraukta į „Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020“ renginių programą ir taps jos dalimi “, – sakė Grigiškių meno mokyklos direktorė Kristina Ulevičiūtė. 

Projektą  „Lietuvos kompozitorių muzika vaikams: pedagoginiai ir interpretaciniai aspektai“ sudaro dvi dalys:

I. Kovo 2 dieną

  • 10.00 val. Metodinė diena Grigiškių meno mokykloje (Pašto g. 10, Grigiškės). Jos metu mokyklos mokytojai skaitys metodinius pranešimus, pristatys naujus mokomuosius metodinius leidinius meno (muzikos) mokyklų pedagogams, dalinsis metodinės ir pedagoginės veiklos patirtimi. Metodinę dieną vainikuos apskritojo stalo diskusija, refleksijos.
  • 18.00 val. Koncertas „Lietuvos kompozitorių muzika vaikams“ Grigiškių meno mokykloje  (Pašto g. 10, Grigiškės), kuriame skambės įvairių muzikos programos specialybių mokinių ir mokytojų parengti lietuvių kompozitorių kūriniai.

II. Kovo 10 dieną

  • 12.00 val. Mokslinė-metodinė konferencija „Lietuvos kompozitorių muzika vaikams: pedagoginiai ir interpretaciniai aspektai“ Trakų Salos pilies (Karaimų g. 43C, Trakai) Didžioje menėje, kurioje teorines įžvalgas pristatyts ir aktualias diskusijas šiais klausimais skatins kviestiniai lektoriai.
  • 14.30 val. Konferenciją vainikuos Grigiškių meno mokyklos mokinių ir mokytojų koncertas „Lietuvos kompozitorių muzikos vaikams retrospektyva“ Trakų Salos pilies  (Karaimų g. 43C, Trakai) Didžioje menėje.

Registracija vyksta internetu iki kovo 10 d. paspaudus šią nuorodą: http://bit.ly/2SiKYGS 
Konferencijos dalyviams bus išduodami kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (6 ak. val.). Pažymėjimo kaina -  2 Eur.

Projekto vadovė - Jolanta Lasauskienė
Daugiau informacijos telefonu 8 684 25700 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Konferencijos partneriai:
Trakai - Lietuvos kultūros sostinė 2020
Trakų istorijos muziejus (Trakai history museum)
VšĮ Trakų švietimo centras
VšĮ Confero