Pradžia

NEEILINIS METODINIS SEMINARAS: KVIEČIAME REGISTRUOTIS

29 Spalis 2021 Grigiškių meno mokykla (Pašto g. 10, Grigiškės) 10:00

Grigiškių meno mokykla spalio 29 dieną 10 val. organizuoja ir visus norinčius kviečia į netradicinį metodinį seminarą, kuriame meistriškumo kursus ves profesionalūs, visame pasaulyje koncertuojantys muzikantai. Šis seminaras – tai tą pačią dieną vyksiančio tarptautinio, didžiulio pasisekimo sulaukusio festivalio „Papa Jazz 2021“ dalis. Ir seminaras, ir koncertas skirti ne tik muzikos, meno mokyklų ir konservatorijų mokiniams bei mokytojams, bet ir visiems mėgstantiems džiazo muziką.

Seminaras vyks Grigiškių meno mokyklos patalpose (Pašto g. 10, Grigiškės) ir nuotoliniu būdu.

Seminarą ves patyrę džiazo pianistai – Vytautas Straižys (Olandija-Lietuva), Leonas Gurvitch (Vokietija), Rytas Lingė (Lietuva), taip pat fagotininkas Artūras Gelusevičius (Vokietija-Lietuva) ir kanklininkė Simona Smirnova (JAV). Atlikėjai dalinsis patirtimi, kaip išlaisvinti kūrybiškumą ir drąsą džiazuoti net tik mums įprastais instrumentais, bet ir rečiau džiazo koncertuose skambančiais instrumentais, tokiais kaip kanklės ar fagotas.

Kanklių skambesio galimybės

Viena iš seminaro lektorių ir atlikėjų – Amerikoje gyvenanti kompozitorė ir dainininkė, kanklininkė Simona Smirnova. Pradėjusi nuo klasikinės muzikos, kanklių ir chorinio dainavimo, Simona pasirinko muziką studijuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, džiazo katedroje, kur įgijo džiazo vokalo bakalaurą. Vėliau, gavusi koledžo suteiktą Europos turo stipendiją, išvyko studijuoti Berklio muzikos koledže Bostone, kur pabaigė šiuolaikinės kompozicijos specialybę. Simona yra viena iš „Grammy“ apdovanojimuose balsuojančių komisijos narių ir Niujorko kompozitorių sąjungos narė.

Šio tradicinio lietuvių liaudies styginio instrumento virtuozę neįprasta ir labai smalsu išgirsti Lietuvoje, o kaip kankles priima dažnai šią muziką girdinti Niujorko publika? Meistriškumo pamokoje Simona papasakos apie kanklių pritaikymo galimybes šiuolaikiniuose stiliuose, kompozicijoje ir improvizuojant. Taip pat supažindins su kanklių skambesio praplėtimo galimybėmis per technologijas ir jų naudojimą džiazo combo instrumentinėje sudėtyje – harmoninį ir melodinį mąstymą folklorinio instrumento aspektu.

Kūryba improvizuojant: visagalis džiazas

Kompozitorius, pianistas ir dirigentas Leon Gurvitch į Grigiškes atvyksta iš Vokietijos uostamiesčio Hamburgo. Minske gimęs atlikėjas muzikos pradėjo mokytis šešerių. Baigęs Baltarusijos valstybinę muzikos akademiją, jis tęsė studijas Hamburgo aukštojoje muzikos ir teatro akademijoje, o devyniolikos jau subūrė savo pirmąją džiazo grupę.

2001 m. muzikantas persikėlė gyventi į Vokietiją, kur net trylika metų dėstė Bramso konservatorijoje Hamburge. Muzikantas bendradarbiauja su Šiaurės Vokietijos Simfoniniu radijo orkestru (NDR), Hamburgo valstybine opera, Berlyno Camerata ir kt. 2014 m. Leon Gurvitch išleido savo solinį fortepijoninį albumą „Remember Me“. Naujausias solinis albumas „Poetic Whispers“ 2018 m. buvo apdovanotas „Global Music Awards“ premija. Pastaraisiais metais muzikantas koncertavo JAV, Kolumbijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Suomijoje, Šveicarijoje, Čekijoje ir Lenkijoje. Kompozitoriaus kūriniai skambėjo tokiose salėse kaip Carnegie Hall Niujorke, Kennedy Center for Performing Arts Vašingtone, Palais des Beaux-Arts Briuselyje, Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje bei „Cité des Arts“ Paryžiuje.

Seminaro metu Leon, drauge su smuikininku, Lietuvos operos ir baleto teatro orkestro koncertmeisterio pavaduotoju Algirdu Šochu, pasiruošę pristatyti kūrybą improvizuodami VISAGALĮ džiazą ir smuiko bei fortepijono sintezę.

(Ne)akademinė improvizacija 

Seminare dalyvauti sutiko ir charizmatiškasis Vytautas Straižys, pirmasis lietuvių džiazo pianistas, baigęs studijas užsienyje. Vytautas studijavo džiazo muziką Karališkojoje konservatorijoje bei CodArts akademijoje Nyderlanduose su garsiausiais Europos džiazo korifėjais. Pianistas yra „Vilnius Downtown Piano School“ fortepijono valdymo, improvizacijos, klasikinės, pop ir džiazo muzikos atlikimo mokyklos įkūrėjas. Šįkart Grigiškių meno mokyklos organizuojamame projekte „Papa Jazz“ ir metodiniame seminare atlikėjas debiutuos kaip lektorius, paruošęs įdomų užsiėmimą apie džiazą ir (ne)akademinę improvizaciją.  

Atraskime fagotą iš naujo

Fagotininkas Artūras Gelusevičius – lietuvis menininkas, jau kurį laiką gyvenantis ir besitobulinantis Miunchene, kur šiuo metu siekia pabaigti net dvejas magistrantūros studijas – kamerinę muziką su medinių pučiamųjų instrumentų kvintetu ir fagoto atlikimo meną. Muzikantas yra ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro solistas, fagotų grupės koncertmeisteris.

Atlikėjas seminare kalbės apie repertuarą ir šio unikalaus, neatrasto instrumento aktualumą muzikos mokykloms. Šis meistriškumo kursas taps ir savotišku instrumento pristatymu, ir sieks iššaukti diskusiją – kodėl fagotas, beje, kaip ir kanklės, – retas svečias Lietuvos muzikos mokyklose? Ar vertėtų svarstyti apie šio unikalaus skambesio ir formų instrumento populiarinimą tarp moksleivių ir jaunųjų muzikų?  

Ir garsas taps kūnu: momentinė kompozicija

Seminare dalyvaus bei savo žiniomis dalinsis ir Grigiškių meno mokyklos mokytojas, koncertmeisteris, džiazo pianistas Rytas Lingė. Džiazo, populiariosios ir klasikinės muzikos interpretacijų „guru“ šįkart kalbės apie savo paties momentinės kompozicijos ypatumus. Rytas pedagogine veikla užsiima jau beveik 40 metų ir pabrėžia, kad mokytojai privalo vaikams duoti du dalykus – šaknis ir sparnus. Muzika padės atrasti savyje naujų, nepažintų ar nepastebėtų jėgų ir užsiauginti sparnus.

Seminaro PROGRAMA:

9.45 - 10.00   PAPA JAZZ 2021 ATIDARYMAS
10.00 - 10.45

Atraskime fagotą iš naujo: repertuaras ir aktualumas muzikos mokykloms
Artūras Gelusevičius, Lietuvos operos ir baleto teatras (LNOBT)

10.45 - 11.30    Džiazas ir (ne)akademinė improvizacija
   Vytautas Straižys, Vilnius downtown piano school
11.30 - 12.15 Ir garsas tapo kūnu: R. Lingės momentinės kompozicijos ypatumai
Rytas Lingė, Grigiškių meno mokykla
12.15 - 13.00   PIETŲ PERTRAUKA
13.00 - 13.45

   Kūryba improvizuojant: visagalis džiazas
   Leon Gurvitch, kompozitorius, atlikėjas (Vokietija)
13.45 - 14.30

Kanklės džiaze
Simona Smirnova, kompozitorė, atlikėja (JAV)

14.30 - 15.15   Jeruzalės garsai: smuiko ir fortepijono sintezė
   Algirdas Šochas, Lietuvos operos ir baleto teatras (LNOBT),
   Leon Gurvitch, kompozitorius, atlikėjas (Vokietija) 

Seminaro dalyvio mokestis asmeniui – 10 Eur. Seminaro dalyvio mokestį pervesti į VšĮ „Confero“ (gavėjas) sąskaitą LT147300010154495681, nurodant mokėjimo paskirtį Papa Jazz 2021 seminaras. Jei mokama už kitą asmenį, mokėjimo paskirtyje nurodykite dar ir už ką mokama. Neatlikus apmokėjimo, registracija nebus patvirtinta.
Seminaro dalyviams bus išduoti VšĮ Trakų švietimo centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai. LR švietimo ir mokslo ministro įsakymu 2016-06-09 Nr. V-530, akreditacijos pažymėjimo Nr. AP-092.

Išankstinė registracija į seminarą – iki 2021 m. spalio 28 d. 

REGISTRUOTIS Į SEMINARĄ

Atsisiųsti Festivalio PAPA JAZZ 2021 nuostatus 

Dėl papildomos informacijos kreiptis: Rytas Lingė, tel. nr. 869821275, Audra Versekėnaitė – Efthymiou, tel. nr. 865020303.


 Antroji dalis – „Papa Jazz 2021 “ koncertas 18 val. Grigiškių kultūros centre (Vilniaus g. 12., Grigiškės)

Koncerte skambės lektorių, profesionalių atlikėjų (V. Straižio, L. Gurvitch, S. Smirnovos, R. Lingės ir kt.)  ir Lietuvos muzikos, meno mokyklų bei konservatorijų įvairių specialybių mokinių atliekamos džiazo kompozicijos ir improvizacijos.

Renginį organizuoja: Vilniaus savivaldybės Grigiškių meno mokykla, VšĮ „Confero“ ir Trakų švietimo centras.